Dzień piąty wizyty Chorwatów w naszej szkole

Piąty, ostatni dzień wizyty 5 uczennic z Chorwacji był bardzo różnorodny.

Przedpołudnie upłynęło  pod znakiem aktywności integracyjnych. Uczniowie pracowali w grupkach rozwiązując quiz dotyczący ekologii oraz uzupełniając kartę pracy dotyczącą bardzo ważnych zagadnień związanych z postępującymi zmianami na naszej planecie. Po wypełnieniu kart pracy, uczestnicy sprawdzali swoje odpowiedzi odnajdując i skanując kody QR ukryte w różnych miejscach w sali.

Następne zabawy podnoszące umiejętności związane z użyciem j. angielskiego dostarczyły najwięcej emocji: 1 lie, 2 truths  – ‘1 kłamstwo, 2 prawdy’  oraz  ‘Pociąg’ zintegrował zespoły jeszcze bardziej. Komunikacja słowna odbywała się wyłącznie w j. angielskim.

Przed lunchem uczniowie mieli jeszcze okazję uczestniczyć w prezentacji o kluczowych kompetencjach.

Po posiłku południowym nasi południowi sąsiedzi odwiedzili naszą ‘siostrę’ –  Kopalnię Soli w Wieliczce.

Na zakończenie dnia odbyła się pożegnalna kolacja w Trattorii Zalesie.

5 dni przeminęło bardzo szybko – dopiero się poznawaliśmy, a już trzeba żegnać bardzo sympatycznych gości.

Do zobaczenia w Chorwacji!