Akademia z okazji Święta Niepodległości

Historia polskiego narodu jest obfita w ważne dla Polaków wydarzenia. Prawie każdy miesiąc można by nazwać miesiącem pamięci narodowej, a listopad jest pod tym względem miesiącem szczególnym.11 listopada 1918 r. nastąpiło zakończenie I wojny światowej. Dzień ten został uznany przez Polaków za dzień odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.

Dwunastego listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości Polski. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele wzięli udział w uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów z klas 7b i 6c pod opieką nauczycieli: Iwony Pachołek, Magdaleny Wilczyńskiej i Szczepana Gołasa. Uczniowie zaprosili nas na lekcję historii, podczas której zaprezentowali sześciu najważniejszych działaczy politycznych, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę. Byli wśród nich: Józef Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski, Roman Dmowski, Ignacy Daszyński, Józef Haller i Wincenty Witos. Podczas apelu uczniowie odśpiewali też najpopularniejsze pieśni patriotyczne.

Iwona Pachołek