Akademia z okazji Święta Niepodległości

10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.  Uczniowie klasy V i VI recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Akademia została przygotowana przez panie :Iwonę Struzik oraz Katarzynę Ślusarz. Po części artystycznej dyrektor wręczył nagrody oraz dyplomy laureatom konkursu pieśni patriotycznej. Na koniec cala społeczności ,,Siódemki” wzięła udział w akcji ,,Szkoła do hymnu”, odśpiewując cztery zwrotki polskiego hymnu.