Bezpieczny spacer

Realizując tematykę zajęć ,,Jesteśmy bezpieczni na drodze”, dzieci z grupy przedszkolnej 0c i 0d odbyły pogadankę dotyczącą zasad prawidłowego i bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym.  Wiedzę zdobytą na zajęciach postanowiliśmy zastosować w praktyce, udając się na ,,Bezpieczny spacer” ulicami osiedla, pod czujnym okiem wychowawców.  Ubrani w odblaskowe kamizelki, dotarliśmy na skrzyżowanie ulic przy ul. Wiśnickiej. Obserwowaliśmy ruch pojazdów na drodze, zachowanie pieszych, a następnie odbyliśmy praktyczną naukę przekraczania jezdni  przy sygnalizacji świetlnej.  Po drodze obserwowaliśmy poznane znaki drogowe. Wszyscy utrwaliliśmy sobie także zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię bez sygnalizacji świetlnej.