Co ma latać, nie utonie – o płynach w fizyce

6 grudnia 2023 roku uczniowie klas VII b, VIII a oraz VIIIb  uczestniczyli w wykładach organizowanych przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Temat wykładu poświęcony był hydrostatyce, aerodynamice i nie tylko…

Organizowane przez Centrum Dydaktyki WFAIS wykłady mają na celu jeszcze lepsze zrozumienie zagadnień fizycznych poprzez wykonanie samodzielnie doświadczeń z wybranych działów fizyki.

Udział w wykładach w tak prestiżowej uczelni jak Uniwersytet Jagielloński, to niewątpliwie duże wsparcie dla uczniów w wyborze dalszej drogi zawodowej, a możliwość czynnego udziału gwarantuje nie tylko solidne podstawy teoretyczne, ale także praktyczne umiejętności.