DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dnia 7 II 2022r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Bezpieczni w sieci” dla klas III zorganizowanego przez Powiatową Komendę Policji w Bochni.
Na początku Dyrektor szkoły wraz z przybyłymi policjantami przywitali uczniów i wychowawców. Następnie podziękowali za zorganizowanie i udział w konkursie. Goście wyłonili najciekawsze plakaty konkursowe (- a to było nie lada wyzwanie, ponieważ prace plastyczne były na bardzo wysokim poziomie). Przedstawiały zagrożenia na jakie są narażeni użytkownicy Internetu oraz zasady bezpieczeństwa, których warto przestrzegać w trakcie surfowania w sieci. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody rzeczowe oraz słodkości.
W wyniku podjętej inicjatywy, młodzi internauci zostali zapoznani z dobrodziejstwami i zagrożeniami płynącymi z sieci, pokazano dzieciom, że decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mogą mieć wpływ na ich realne życie. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu i wielu innym działaniom podejmowanym przez naszą szkołę w tym temacie uczniowie będą odpowiedzialnie korzystać z Internetu, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów.