Dzień Kropki

15 września 2021r uczniowie naszej świetlicy włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, talentu i odwagi. Wszystko zaczęło się od pewnej książeczki dla dzieci autorstwa Petera H. Reynoldsa, który w 2003roku wydał „The Dot” – „Kropka”. Bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Święto obecnie jest obchodzone już w 108 krajach. Inicjatywa ta ma na celu pobudzić kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcić do twórczości  W świetlicy w tym dniu tworzyliśmy kreatywne sowy, kolorując w pomysłowy sposób kropki, które je wypełniały. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem i wzięło w nich udział około 50 osób. Najciekawsze oraz twórczo – pomysłowe prace zostały uhonorowane dyplomikami, natomiast prace wszystkich uczestników ozdobiły gazetkę świetlicy.