DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

W środę, 6 marca, odbył się Dzień Otwarty naszej szkoły.

O godzinie 17.00 w dużej sali gimnastycznej rozpoczęło się, poprzedzone krótkimi słowami powitania przez pana dyrektora,  przedstawienie zatytułowane „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”, przygotowane przez dwie nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej. Licznie zgromadzeni rodzice wraz ze swoimi małymi pociechami oklaskiwali aktorskie popisy starszych dzieci. Przyszli uczniowie naszej szkoły z uśmiechami na twarzach oglądali piękne przedstawienie. Po jego zakończeniu wszyscy udali się do małej sali gimnastycznej, gdzie nastąpiła „powitanka”, czyli krótka wspólna zabawa, po której dzieci podzielone zostały na pięć grup. Każda z nich, pod opieką nauczycieli, zwiedziła różne zakamarki naszej szkoły: salę z Magicznym Dywanem, pracownię komputerową, salę lekcyjną, gdzie odbyły się interaktywne zajęcia z języka angielskiego oraz ponownie udały się na małą salę gimnastyczną, gdzie tym razem miały miejsce zajęcia sportowe. Ponadto każda z grup uczestniczyła w sali oddziału przedszkolnego w spotkaniu adaptacyjnym dla trzy- i czterolatków oraz w poczęstunku zorganizowanym w szkolnej świetlicy. W każdym z odwiedzonych przez maluchy miejsc czekały na nie rozmaite atrakcje, wywołujące rumieńce na policzkach i szerokie uśmiechy. Wszyscy otrzymali książeczki sprawnościowe, do których przybijane były pieczątki.

W czasie, kiedy maluchy zajęte były zabawą, ich rodzice mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami, a także dokonać zapisu swojego dziecka do SP nr 7 w Bochni.

Wreszcie, zadowolone, ale i zmęczone zabawą dzieciaki, powoli zaczęły opuszczać mury szkoły, do której od września będą uczęszczać jako pełnoprawni uczniowie. Żadne dziecko nie wyszło ze szkoły bez okazałego balonu.