Gdzie jesteś, źródło?

„Gdzie jesteś, źródło?” – tym jakże wciąż aktualnym pytaniem rozpoczęliśmy przesłuchania Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Karola Wojtyły – Jana Pawła II w naszej szkole. 16 maja o godz. 9.00 siedemnastu uczniów z wszystkich bocheńskich szkół podstawowych zmierzyło się nie tylko z własną tremą, ale przede wszystkim z utworami naszego wybitnego poety i polskiego papieża. Członkowie komisji konkursowej byli pod ogromnym wrażeniem wrażliwości i autentyczności prezentacji zwłaszcza młodszych recytatorów. Ostatecznie jury w składzie pani Agnieszka Vitek, pani Iwona Mularz i ks. Sławomir Korus zdecydowało o przyznaniu I,II i III miejsca oraz jednego wyróżnienia w każdej z kategorii. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych w konkursie.

Kategoria klasy 4-6:

I miejsce – Daria Satała (SP nr 2)

II miejsce – Antoni Kozik (SP nr 4)

III miejsce – Gabriela Postrożny (SP nr 2)

Wyróżnienie – Julia Kępa (SP nr 4)

Kategoria klasy 7-8:

I miejsce – Ismena Łacny (SP nr 4)

II miejsce – Wiktoria Kasprzyk (SP nr 4)

III miejsce –  Hanna Lekka (SP nr 5)

Wyróżnienie – Julia Kokoszka (SP nr 7)

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom i sponsorom tego pięknego i jakże ważnego w obecnym czasie wydarzenia. Pan dyrektor już podczas otwarcia konkursu zapewnił, że będzie to cykliczna impreza w kalendarzu naszej szkoły. Wszyscy się pod tą deklaracją podpisujemy i zapraszamy już dzisiaj na kolejną edycję konkursu przybliżającego twórczość patrona naszej „Siódemki”.