II Konkurs Czytelniczy pt.: „Najpiękniej przeczytane opowiadanie”

Dnia 15marca 2022w świetlicy szkolnej został przeprowadzony II Konkurs Czytelniczy „Najpiękniej przeczytane opowiadanie”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej ( 0 -3), których zadaniem było przygotowanie fragmentu książki, bądź opowiadania o objętości nie więcej niż 1,5 strony formatu A4. Czytanie opowiadania trwało nie dłużej niż 5 minut. Uczniowie mieli możliwość posłużyć się podczas prezentacji czytelniczej wybranego przez siebie opowiadania, charakterystycznymi dla danego tekstu rekwizytami, w celu lepszego zaprezentowania się nie tylko przed komisją, lecz także przed publiką, która składała się ze wszystkich dzieci, które w tym dniu były obecne. Publiczność również miała określone zadanie w trakcie literackich przesłuchań uczestników, a mianowicie każdy mógł typować swoich faworytów w najpiękniejszej ustnej interpretacji opowiadania.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem  wsród klas 0-III, ponieważ powołana do życia „Akademia Czytania” w świetlicy, codziennie gromadziła na  pufach relaksacyjnych sporo zwolenników bardziej spokojnego, bo intelektualnego spędzania czasu wolnego.

Do konkursu zgłosiło się 15 uczestników z klas 0–III:

1. Aleksandra Stanisz 1 b
  2. Iga Czaja 2 c
  3. Karol Pietraś 0 d
  4. Antoni Nawrocki 2 a
  5. Wojciech Profus 3 b
  6. Michał Maliszczak 3 c
  7. Anna Rychlicka 2 c
  8. Zuzanna Pagacz 0 d
  9. Katarzyna Panek 1 b
  10. Nina Gajewska 1 a
  11. Jakub Szydłowski 1 b
  12. Aleksandra Widełka 0 d
  13. Zofia Górecka 0 d
  14. Leyla Solymez- Bratek
  15. Marta Bułat pk

Czytelnicze zmagania z tekstem oceniała zewnętrzna komisja w składzie:

Dyrektor Paulina Joniak — nauczyciel języka polskiego

Dyrektor Magdalena Noskowicz — nauczyciel języka polskiego

Dorota Grabias – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Marta Binkowska – nauczyciel biblioteki

Wśród zwycięzców znaleźli się:

I miejsce – Leyla  Solymez – Bratek Na straganie Jan Brzechwa

II miejsce –Aleksandra Widełka Brzykdie kaczątko H .CH .Andersen

III miejsce Antoni Nawrocki Ptasie radio Julian Tuwim

Wyróżnienie  Wojciech Profus nowe przygody Mikołajka

Należy podkreślić, iż zwycięzcy bardzo sprawnie i ciekawie interpretowali swoje konkursowe opowiadania, nie tylko w kwestii tempa oraz techniki czytania, modulacji głosu, a także dykcji, odpowiednich oddechów oraz budowania akcji w odczytywanych tekstach przed widzami z publiczności.

Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody oraz dyplomy, jak również wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się podobnymi upominkami, ufundowanymi przez Panią Kierownik-Dorotę Gawędę.

Wszystkich uczniów świetlicy zapraszamy za rok, ponieważ konkurs wpisujemy w cykliczne wydarzenie świetlicy.