III Konkurs Czytelniczy pt.: „Najpiękniej przeczytana baśń”

Z KULTURĄ MI DO TWARZY
H.CH.ANDERSEN

III Konkurs Czytelniczy pt.: „Najpiękniej przeczytana baśń”

Dnia 17marca 2023w świetlicy szkolnej został przeprowadzony III Konkurs Czytelniczy „Najpiękniej przeczytana baśń ”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej ( 0-3), których zadaniem było przygotowanie fragmentu baśni ,H.CH. Andersena o objętości nie więcej niż 1,5 strony formatu A4. Czytanie baśni trwało nie dłużej niż 5 minut. Uczniowie mieli możliwość posłużyć się podczas prezentacji czytanej baśni, charakterystycznymi dla danego tekstu rekwizytami, w celu lepszego zaprezentowania się nie tylko przed komisją, lecz także przed publiką, która składała się ze wszystkich dzieci, które w tym dniu były obecne na świetlicy. Publiczność również miała określone zadanie w trakcie literackich przesłuchań uczestników, każdy mógł typować swoich faworytów w najpiękniejszej ustnej interpretacji baśni. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klas 0-III, ponieważ powołana do życia „Akademia Czytania” w świetlicy, codziennie gromadzi na pufach relaksacyjnych sporo zwolenników bardziej spokojnego, bo intelektualnego spędzania czasu wolnego.

Do konkursu zgłosiło się 14 uczestników z klas 0–III:
Aleksander Piekarz 0 d
Rita Sosin 1 c
Karol Pietraś 1 b
Antoni Nawrocki 3 a
Szymon Wojewoda o e
Karolina Kowal 1 c
Anna Szwed 1 b
Lena Wiśniowska 0 e
Katarzyna Panek 2 b
Małgorzata Budzyn 0 d
Natalia Byrtek 0 e
Aleksandra Widełka 1b
Matvi Kocharian 2 c
Leyla Solymez- Bratek 1 b

Czytelnicze zmagania z tekstem oceniała zewnętrzna komisja w składzie:
Pani Katarzyna Rynduch nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej
Pani Anna Sadkowska nauczyciel biblioteki.

Wśród zwycięzców znaleźli się:

I miejsce – Karol Pietraś 1 b Baśń pt. Calineczka”
II miejsce – Szymon Wojewoda 0 e Baśń pt. „ Księżniczka na ziarnku grochu”
III miejsce Natalia Byrtek 0e Baśń „ Mała syrenka”

Wyróżnienie otrzymali : Aleksander Piekarz 0 d za Baśń „ Nowe szaty cesarza” , oraz Leyla Solymez – Bratek 1 b „ Śnieżka”
Należy podkreślić, iż zwycięzcy bardzo sprawnie i ciekawie interpretowali swoje konkursowe opowiadania, nie tylko w kwestii tempa oraz techniki czytania, modulacji głosu, a także dykcji, odpowiednich oddechów oraz budowania akcji w odczytywanych tekstach przed widzami z publiczności.

Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody oraz dyplomy, jak również wszyscy uczestnicy mogli cieszyć się podobnymi upominkami, ufundowanymi przez Świetlicę
szkolną . Wszystkich uczniów świetlicy zapraszamy za rok, ponieważ konkurs wpisujemy w cykliczne wydarzenie świetlicy.