Konkurs ,,Kopalnia Soli Bochnia oraz inne zabytki UNESCO w Małopolsce”.

W podziemiach bocheńskiej Kopalni, w środę 24 stycznia, odbył się powiatowy etap konkursu ,,Kopalnia Soli Bochnia oraz inne zabytki UNESCO w Małopolsce”.

W konkursie udział wzięli uczniowie z klas IV do VIII, ze szkół powiatu bocheńskiego.

Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Bochni i Kopalnia Soli Bochnia, natomiast wszystko zaczęło się od pomysłodawców,  anglistki i germanistki – Katarzyny Ślusarz ze SP nr7 oraz  historyka i dyrektora  tejże szkoły – Pana Marcina Bijaty.

W I  szkolnym etapie wzięło udział ponad 200 uczniów ze szkół powiatu bocheńskiego.

W finałowym etapie, który odbył się dzisiaj (24.01.2024 r.) w Kopalni Soli Bochnia w komorze Ważyn udział wzięło 22 uczestników.

Konkurs trwał 60 minut, podczas których uczniowie odpowiadali na 21 pytań testowych.

Mimo, że pytania nie były łatwe, konkurencja była wyrównana, co tylko utrudniło pracę Jury w składzie: Marta Kukułka (SP 7),  Wojciech Czerny (SP 1), Przewodnicząca Jury – Anetta Stachoń.

I miejsce zajął Stanisław Zięba – Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni

II miejsce Bartłomiej Węglarz – Zespół Szkół Gminnych w Łapczycy

III miejsce Olga Kolasińska- Szkoła Podstawowa nr 1 w Bochni

Laureaci pierwszych miejsc otrzymali cenne nagrody: laptopa, oraz tablety –  ufundowane przez Prezesa Zarządu Kopalni Soli Bochnia Pana Zygmunta Dobrowolskiego.

Nagrody wręczali Marszałek Województwa Małopolskiego, Pan Józef Gawron wraz z Prezesem Kopalni Soli Panem Zygmuntem Dobrowolskim.

Uroczystość uświetnił swoją obecnością Burmistrz Miasta Bochnia Pan Stefan Kolawiński.

Grono uczestników konkursu zasilili opiekunowie – nauczyciele, którzy wspierali swoich podopiecznych dodając im ducha walki.

Wszystkim laureatom , uczestnikom i opiekunom gratulujemy!

Do zobaczenia w przyszłym roku podczas II edycji konkursu.

Obiecujemy, że firmowa szarlotka będzie równie dobra 😉