Konkurs w ramach obchodów 20-lecia partnerstwa między powiatami Saarlouis i bocheńskim.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas ósmych z następujących szkół: SP nr 1, 2, 5 i 7 w Bochni, SP z Nowego Wiśnicza, Łapczycy, Nieszkowic Małych, Królówki i Proszówek. Naszą szkołę reprezentowali Ida Zagórska i Bartosz Garus pod opieką p. Ewy Szymańskiej. Zespoły w drużynach dwu-trzyosobowych odpowiadały na pytania związane z regionem Saarland, wykazali się znajomością języka niemieckiego, a w ostatnim zadaniu (organizacja 3 dniowego pobytu w Saarlouis) pokazali znajomość terenu, przedsiębiorczość i kreatywność. I miejsce zajęła drużyna z SP nr 5 w Bochni, II miejsce uczestnicy z SP nr 7 w Bochni a trzecie przedstawiciele SP w Nowym Wiśniczu. Wyróżnienie otrzymała drużyna z SP w Łapczycy. Nagrody ufundowane przez Starostwo oraz upominki dla wszystkich uczestników wręczył Pan Starosta Adam Korta. Gratulujemy!