Międzynarodowy Dzień Matematyki

14 marca 2021 po raz pierwszy obchodzony jest „Międzynarodowy Dzień Matema-tyki”, który wcześniej od 2019 roku znany był pod nazwą „Dzień liczby Pi”. Obchody dnia mają stanowić zachętę do czerpania radości z matematyki, która jest „królową wszystkich nauk”. Matematyka stanowi narzędzie rozwoju ludzkości, jest istotną częścią edukacji oraz stanowi inspirację dla wielu dziedzin edukacji, jak chociażby: sztuki, muzyki, gier strategicznych, szachów, gier komputerowych itp. Na matematyce oparty jest współczesny GPS, matematyka stanowi także podstawę oprogramowania smartfonów, jest wykorzystywana przy tworzeniu filmów animowanych. No i odwiedzenie np. Marsa nie będzie możliwe bez matematycznych obliczeń. O tych i innych dziedzinach współczesnych osiągnięć nauki rozmawialiśmy w piątkowe popołudnie w naszej świetlicy.„Dzień Matematyki” posłużył nam do aktywizacji umysłów ścisłych naszych uczniów. Zabawy edukacyjne polegały na rozwiązywaniu matematycznych krzyżówek, matematycznych ciągów obliczeniowych, „zadań do urywania”, w których odrywało się pewien element oraz w sposób logiczny uzupełniało pewne sekwencje. Po prawidłowym wykonaniu wszystkich zadań matematycznych oraz sprawdzeniu ich poprawności rozwiązań, uczniowie mogli zdobyć medal „Dzień Matematyki 12.03.2021”. Chętnych uczniów nie brakowało, ponieważ do rozwiązywania matematycznych łamigłówek dało się zaprosić około 30 uczestników zajęć świetlicowych.