Międzynarodowy  Miesiąc  Bibliotek  Szkolnych

Od 2008 r  w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Społeczność uczniowska naszej szkoły wraz z nauczycielami biblioteki oraz wychowawcami, włączyła się aktywnie w jego świętowanie. Dziewczęta i chłopcy z oddziałów SP nr 7, wzięli udział w różnorodnych akcjach i formach promocji książki, czytelnictwa
i biblioteki. Szkolną bibliotekę odwiedziła pani Basia Szołdrowska z filii Biblioteki Pedagogicznej w Bochni, która zaprezentowała i czytała bajki teatrzyku kamishibai, prowadziła zajęcia biblioterapeutyczne. Na przerwach, uczniowie, nauczyciele, rodzice czytali na głos książki, tym samym włączając się w akcję społeczną „ Czytanie na przerwie”, „ Głośne czytanie”. Dziewczęta i chłopcy z klas 7b odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną, uczestnicząc w zajęciach czytelniczych. W ramach święta, w bibliotece szkolnej przygotowano i prezentowano  wystawkę poświęconą książce i czytelnictwu. Tegoroczne święto pozwoliło przyjemnie i kreatywnie spędzić wspólnie czas  uczniom i nauczycielom, jednocześnie integrując i umożliwiając rozwijanie zainteresowań, uzdolnień oraz wzięcia udziału w grupowych zajęciach.