MIEJSKI i POWIATOWY  TURNIEJ  BRD 2023

22.03.2023 r. w naszej szkole odbył się miejski etap TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO. W eliminacjach wzięły udział
4 bocheńskie szkoły podstawowe: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 5 i SP nr 7. Młodsze drużyny szkół podstawowych składały się z dwóch dziewczynek i dwóch chłopców natomiast drużyny starsze od 13 roku życia były trzyosobowe. Pierwszy etap polegał na zmaganiu się z testami. Jeden test obejmował znaki drogowe i wiedzę z zakresu ruchu drogowego, natomiast drugi polegał na podawaniu kolejności przejazdu przez skrzyżowania. Po zmaganiach testowych drużyny przystąpiły do testu praktycznego na rowerowym torze przeszkód. Zwycięzcami turnieju w grupie starszej zostali gospodarze a w grupie młodszej drużyna SP1. Przedstawiciele tych szkół będą reprezentować Bochnię w eliminacjach powiatowych.

21 kwietnia bieżącego roku w Starym Wiśniczu. Na zakończenie Turnieju uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy za udział  w T 21 kwietnia br odbył się etap powiatowy w Starym Wiśniczu. Drużyna w składzie: Bartłomiej Golemiec, Alexander Madejski i Tomasz Pachuta reprezentowała miasto Bochnia.  Podobnie jak na etapie międzyszkolnym każdy z uczestników musiał  rozwiązać test  z zasad
i przepisów ruchu drogowego. Natomiast umiejętności praktyczne zostały sprawdzone w trakcie pokonywania toru przeszkód oraz miasteczka, na którym policjanci sprawdzali praktyczną wiedzę
w zakresie uczestnictwa w ruchu drogowym. Nasi reprezentanci zdobyli III miejsce. Niejednokrotnie zadania turniejowe, które zostały postawione przed uczestnikami sprawiałyby trudność zawodowym kierowcom, jednakże wysoki poziom przygotowania drużyn sprawił, że uczniowie doskonale poradzili sobie z postawionymi przed nimi zadaniami.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a miejsca na podium były premiowane pucharem i dyplomem dla szkoły.