Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Od 2011 roku oficjalnie z mocą ustawy parlamentarnej obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, bohaterów walki z sowietyzacją Polski po II wojnie światowej. Uchwalenie tego święta jest formą uczczenia ich walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, jakich doznawali przez wszystkie lata PRL.
W SP2 w Bochni odbył się test wiedzy, w którym wzięło udział troje uczniów naszej szkoły: Emilia Halberda, Miłosz Lech i Mikołaj Wójtowicz. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o historii najnowszej oraz edukacja historyczna. Do udziału w konkursie dla szkół podstawowych zostało zakwalifikowanych 18 uczniów z 7 szkół z terenu powiatu bocheńskiego.
Na podstawie osiągniętych wyników przyznano następujące miejsca:

I miejsce – Jakub Gicala, PSP w Jodłówce,

II miejsce – Natalia Gołdas SP nr 2 Bochnia oraz Emilia Halberda SP nr 7 Bochnia,

III miejsce – Kacper Błąkała, PSP w Jodłówce.

Gratulujemy sukcesu!