Niezwykłe spotkanie ze ,, Skarpetkami’’ w Teatrze ,, GROTESKA’’

Czy zastanawiało Was kiedyś, co się dzieje z osieroconymi skarpetkami, których niemal po każdym praniu brakuje w szufladzie?
Czy bycie noszonym na ludzkich stopach to ich jedyne przeznaczenie?
Czy jest realne, aby zbuntowane ,,skarpetki’’ zdołały uciec, aby spełniać swoje marzenia, znaleźć własną drogę i miejsce do życia?
Próbę uzyskania odpowiedzi na te pytania podjęli uczniowie klas IIc, którzy w dniu 10.11.2021 udali się na wycieczkę do teatru Groteska w Krakowie, aby obejrzeć spektakl teatralny pt : ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ( czterech prawych i sześciu lewych)’’. Uczniowie w eleganckich strojach z wielkim przejęciem i zaangażowaniem spontanicznie reagowali na odgrywane sceny, a uśmiechy gościły na ich twarzach od pierwszej do ostatniej sceny. Barwne przedstawienie poruszyło ich serca. Szybkiej akcji, ciekawym przygodom i tematycznej scenerii towarzyszyły piękne piosenki wykonywane przez wspaniały zespół aktorski. Kontakt z żywą sztuką z pewnością pomoże rozwinąć umiejętności literackie naszych uczniów, pozytywnie wpłynie na skupienie uwagi, wprowadzi w świat sztuki, rozwinie kompetencje społeczne oraz kreatywność.