Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Jednym z nietypowych świąt, jest obchodzony 29 września Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Data ta wiąże się z urodzinami patronki święta –  Janiny Poraźińskiej, autorki książek dla dzieci. Zasadniczym celem obchodów tego wydarzenia jest promowanie czytelnictwa wśród młodych czytelników. W rolę czytających w szkołach wcielili się zarówno uczniowie jak również nauczyciele. Książki, których fragmenty są czytane na głos, stanowią formę promocji, zachęcania młodego czytelnika do sięgnięcia po nie z bibliotecznej półki.
W bibliotece szkolnej czytane były różne teksty przez uczniów DKK, klas 4a, 6a, 3c, „ Zakładeczek z siódemeczki”.

Czytając na głos bajki, baśnie, lektury oraz inne teksty, poznajemy przygody
i świat książkowych bohaterów, doskonalimy technikę czytania, rozwijamy wyobraźnię. Zachęcamy wszystkich do głośnego czytania.