“Poznajemy bajki świata”

15 stycznia w świetlicy japońską bajką “Ogród Niebios” rozpoczęliśmy cykl zajęć z bajkami z różnych krajów, który potrwa aż do czerwca.

Pani Basia Szołdrowska z filii Biblioteki Pedagogicznej w Bochni na początku zajęć przybliżyła dzieciom kulturę Japonii, jej zwyczaje, tradycje. Dzieci poznały też ciekawostki języka japońskiego, a nawet nauczyły się witać i żegnać w tym języku.

Następnie wykorzystując wywodzący się z Japonii teatr kamishibai (kami – papier, shibai – teatr) przedstawiła uczniom opowieść o dzielnym księciu Haitamagusuku i pięknej księżniczce Tamanonimo pt. “Ogród Niebios”.

W drugiej części spotkania chętni uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią tradycyjnego ubioru japońskiego – kimona, by na zakończenie zajęć wykonać z tektury i kolorowych papierów japońskie laleczki odziane właśnie w kimono. Mogą one, jak zauważyła pani Basia, służyć jako zakładki do książki.