Projekt ,,Cykl spotkań z…” – Ciekawa Osobowość

,,Spotkania z…” – to cykl wyjątkowych spotkań z ,,Osobowościami” z różnych dyscyplin, z różnych dziedzin życia, z osobami, które często swoją pasję oraz zainteresowanie stawiają jako priorytet w swoim życiu, z nadzieją, że swoim niekonwencjonalnym działaniem kogoś zainspirują, komuś pomogą, sprawią, że świat wokół stanie się bardziej przyjazny i zrozumiały. Cykl ,,Spotkań z…” w swoim założeniu inspiruje do dyskusji uczestników tego projektu, jest to również możliwość wysłuchania, bądź obejrzenia intrygujących opowieści, zdjęć, slajdów itp. To przepływ informacji o tym, jak wspaniała pasja oraz nietypowe zainteresowania mogą uatrakcyjnić życie, spowodować, że wybrany zawód jest przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Projekt stanowi formę otwartą, co oznacza, że co miesiąc (jeżeli to możliwe) dołącza do nas wybitna osoba ze swoją pasją (osiągnięcia zawodowe, naukowe, biznesowe, artystyczne, historyczne, charytatywne itp.:), a uczniowie dowiadują się o możliwościach i wyborze sposobu na ich życie.
To już trzecie spotkanie w ramach projektu pt: ,,Cykl spotkań z …” Dwa poprzednie spotkania z dwiema ,,Osobowościami” – panem Mateuszem Kierepką (22.10.2021r) – managerem firmy IT, szefem informacji, badaczem technologii informacyjnych, prezesem firmy wykorzystującej nowoczesne narzędzia analizy sygnałów biologicznych w rozwiązaniach mobilnych i online. Pan Mateusz Kierepka przygotował wykład na temat ,,Leczenie przyszłości” wraz z pokazem działań specjalnych okularów 3D – aplikacji, która pomaga ludziom po przebytym udarze w codziennym funkcjonowaniu, w uczeniu się życia od początku. Spotkanie dało po części możliwość zrozumienia, czym jest Info Tech Future, a więc odpowiedzi na pytanie, jak technologia przyszłości wpływa na codzienne życie w sensie pozytywnym.
Drugie spotkanie to możliwość bliższego poznania pana Marcina Bijaty (23.11.2021r) na co dzień dyrektora SP7, do której uczęszczamy, w której pobieramy swoją edukację. Pan dyrektor przygotował krótką prelekcję pt: ,,Jak tworzyć drzewo genealogiczne?’ oraz opowiedział o wyjątkowej i niecodziennej pasji, która mu towarzyszy – numizmatyce (zbieranie monet). Pan dyrektor z wykształcenia jest historykiem, prowadzi zajęcia historyczne, zarządza szkołą oraz naucza niezwykle ciekawego przedmiotu jakim jest historia, bardzo często stawia na ciekawe rozwiązania z zastosowaniem technologii TIK. Również i tym razem niezwykle interesująca prezentacja multimedialna dokumentująca drzewo genealogiczne własnej rodziny była ciekawym przykładem w jaki sposób szukać ,,korzeni własnych przodków”, jak to robić w sposób nowoczesny z użyciem obecnie dostępnych modeli i technologii mobilnych. Czy stare monety oraz banknoty to też historia? W jaki sposób ,,stare” systemy monetarne funkcjonowały w obiegu? Czy wartość starych walut jest w pewnym sensie wartością również finansową?, Czy też wyłącznie historyczną? Na te i jeszcze inne pytania odpowiedział pan dyrektor. Spotkanie było bardzo ciekawe, inspirujące i dające możliwość spojrzenia na historię w sposób niecodzienny. A więc nie zakopujmy historii, czerpmy z niej wiedzę, która pozwoli nam lepiej poznać obecny otaczający nas świat.
Trzecie spotkanie 8.12.2021r to niesamowita możliwość poznania fascynacji fotografią naszego nauczyciela wychowania fizycznego – pana Mirona Zagórskiego, także informatyka i matematyka. Pan Miron Zagórski publikuje w mediach społecznościowych bardzo piękne zdjęcia nie tylko przyrody, krajobrazów, zwierząt, ptaków, ale także kosmosu i obiektów latających – samolotów. Ostatnio mniej więcej od dwóch lat dokumentuje na stronie spotting.net.pl swoje rodzinne bieganie wzdłuż różnych ciekawych oraz niełatwych szlaków górskich – te sportowe wyzwania są ogromną inspiracją dla innych do spędzania czasu w sposób aktywny, niezwykle mobilizują, uczą stawiania sobie nowych celów i ich realizacji. Ogromne wrażenie robią tranzyty samolotów na tle planet, po prostu powstają ,,namalowane” lunetą, aparatem z odpowiednim układem ustawienia rozwarcia kąta – przepiękne, unikatowe ujęcia fotograficzne. O tym, jak do tego doszło, co wpłynęło na wybór takiej, a nie innej palety zainteresowań i pasji opowiadał pan Miron Zagórski. Proponujemy obejrzeć te wspaniałe ujęcia na www.spotting.net.pl – zafundujecie sobie moc wrażeń oraz podniebne spektakle w przypadku układu chmur oraz tranzytu samolotów nad Bochnią. Podziwiajcie! Zapraszamy na www.spotting.net.pl