Razem z angielskim przez Świat

W tym roku oddziały przedszkolne ZERÓWKI biorą udział w Innowacji – RAZEM Z ANGIELSKIM PRZEZ ŚWIAT – Together with English around the world. Innowacja ma na celu wdrożenie języka obcego, jakim jest język angielski, poprzez metodę CLIL, czyli Content and Language Integrated Learning. Urozmaicenie codziennych aktywności o wyjątkowe wydarzenia związane z kulturą państw anglojęzycznych tworzy jednolity system – wdrażający język oraz elementy kultury różnych państw. Poznanie nowych zwyczajów, próba ich zrozumienia, budzi w dzieciach wrażliwość na różnorodność oraz szacunek do niej.

W ramach innowacji obchodziliśmy Dzień Dyni-Pumpkin Day,Rozmawialiśmy o emocjach ,Urodziny Króla Karola 3- wysłaliśmy kartkę urodzinową do Pałacu Buckingham, opowiadaliśmy o Rodzinie Królewskiej, Dowiedzieliśmy się ciekawostek z życia Królowej Elżbiety 2, Koronacji Króla oraz Królowej.Ponadto poznaliśmy nazwę flagi brytyjskiej-Union Jack.