Spektakl „Baśnie Pana Andersena”.

„Chcemy baśni chcemy bajek,
świat się mądry od nich staje.
Każde dziecko o tym wie
i dlatego czytać chce.”
🎭
18 kwietnia uczniowie klas III i I b udali się do Oratorium Św. Kingi w Bochni na spektakl pt: „Baśnie Pana Andersena”. Teatr oglądany na żywo był dla nas prawdziwą kulturalną ucztą. Piękne dekoracje, wspaniałe stroje, muzyka, gra świateł i dialog aktorów z dziecięcą publicznością – wszystko to sprawiło, iż przez ponad godzinę byliśmy w świecie fantazji, do którego zaprosił nas sam Pan Andersen i z którego nie chcieliśmy wracać.
Pisarz miał pewien problem – smuciło go zbytnie unowocześnianie bajek, sądził, iż dzieci nie znają jego twórczości. Na szczęście nasi uczniowie, Brzydkie Kaczątko oraz Gerda i Kaj udowodniliśmy Panu Andersenowi, że doskonale znamy i uwielbiamy wszystkie jego dzieła! Przy okazji przypomnieliśmy sobie kilka cennych prawd.
Brzydkie Kaczątko nauczyło nas, że nie wolno krytykować innych, Ołowiany Żołnierzyk pokazał nam potęgę odwagi
a sam Andersen uświadomił nas czym jest HEJT i jak bardzo jest krzywdzący.
Czekamy na kolejną przygodę z teatrem!