Spotkanie z misjonarzem.

19 września 2023 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z księdzem Pawłem Dąbrową, który przed kilkoma laty był katechetą w Siódemce, a dziś jest Misjonarzem w Bimbo w Republice Środkowoafrykańskiej. Spotkanie to stało się okazją do poznania zwyczajów i kultury mieszkańców tak odległej krainy. Dzięki barwnej prezentacji przygotowanej przez księdza Pawła, mieliśmy okazję przekonać się, jak trudne życie wiodą tamtejsi mieszkańcy. Mimo łatwo zauważalnych różnic kulturowych, odmiennego ubioru, języka sango, nie dało odeprzeć się wrażenia, że każde afrykańskie dziecko pragnie być szczęśliwe. I w dążeniu do tego szczęścia nie przeszkadza im mnóstwo obowiązków domowych i inne trudności dnia codziennego, jak choćby bardzo wczesna pobudka, by dotrzeć na czas do szkoły, pokonując szereg kilometrów. Wzorem ubiegłego roku włączyliśmy się w pomoc w zorganizowaniu wyprawki szkolnej dla tych dzieci za co pięknie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom naszej szkoły. Księdzu Pawłowi natomiast życzymy wytrwałości i dużo sił w Jego niełatwej misyjnej pracy.