Spotkanie z pielęgniarką szkolną

W grudniu  uczniowie z klas 0c i 0d wzięli udział w spotkaniu z pielęgniarką szkolną panią Bernadetą Konieczną na temat „Zdrowie i higiena dzieci”. Przeprowadzono pogadankę o  potrzebie dbania o zdrowie swoje i innych, zwłaszcza teraz w czasie pandemii. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób należy prawidłowo szczotkować zęby,  jak dbać o higienę ciała (dbałość o skórę, włosy, paznokcie i codzienne mycie całego ciała ) oraz  jak należy się odżywiać aby być zdrowym, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pielęgniarki  i zadawały pytania. Na koniec obejrzały krótki film pt. ,,Wyprawa Zuzi po śnieżnobiały uśmiech”. Podczas spotkania zdobyły wiele cennych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym.