Spotkanie z podróżnikiem – Kenia

9 października społeczność uczniowska naszej szkoły miała okazję „odbyć” podróż do Kenii, a wszystko to za sprawą Podróżnika, który, w barwnej opowieści ilustrowanej licznymi fotografiami i rekwizytami przywiezionymi z wyprawy po afrykańskich bezdrożach, przybliżył nam topografię, faunę, florę, kulturę i obyczaje panujące w tym regionie geograficznym. Wirtualną podróż po Czarnym Lądzie rozpoczęliśmy od Mombasy – największego miasta na kenijskim wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, gdzie językiem kontaktowym jest suahili. Potem zatrzymaliśmy się na safari, zobaczyliśmy park narodowy Masaj Mara i delektowaliśmy się widokami sawanny oraz opowieścią o wielkiej migracji zwierząt i zmienności pór roku, które tę migrację determinują. Odwiedziliśmy również wioskę Masajów i Umoja plemienia Samburu, a nawet mogliśmy przymierzyć wzorzysty strój masajski. Kolejnym punktem wyprawy był Park Narodowy Jeziora Nakuru, którego symbolem stały się flamingi. Mieliśmy też okazję stanąć na równiku i zrozumieć działanie siły Coriolisa. Opowieść urozmaicona osobistymi anegdotami i przeżyciami mocno nas zainteresowała. Ciekawe, gdzie wyruszymy kolejnym razem?