Świetlica na wycieczce w  Sobolowie

22 maja grupa dzieci ze świetlicy szkolnej udała się na wycieczkę do Sobolowa.

Właściciele gospodarstwa agroturystycznego zaplanowali dla nas moc atrakcji takich jak zabawy na placu zabaw, boisku czy przejażdżkę na kucyku. Zostaliśmy ugoszczeni też kiełbasą i ziemniakami z grilla oraz domowymi lodami.

Ponieważ wyjazd odbył się w ramach projektu “Z kulturą mi do twarzy” głównym celem wycieczki była wizyta w Ekomuzeum. Dzieci miały możliwość zapoznać się z urządzeniami i przedmiotami rolniczymi oraz domowymi używanymi w dawnych czasach. Widzieliśmy m.in. wylęgarnie kurcząt z 1898 r, żarna, magielnicę, radioodbiorniki, pralkę na korbę, bryczkę i konny kierat. Na poddaszu natomiast znajduje się rekonstrukcja starej izby. Dzieci mogły oglądnąć m.in. stare łóżko i dziecięcą kołyskę, zegary ścienne, żelazka z duszą, lampy naftowe, a także zagrać na instrumencie klawiszowym działającym na miech.

Wróciliśmy pełni nowej wiedzy i niezapomnianych wrażeń.