Szukamy skarbów w bibliotece – pasowanie na czytelnika

Jak co roku, w bibliotece szkolnej , z zachowaniem reżimu sanitarnego, związanego z sytuacją pandemiczną, odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. W zimowe przedpołudnie, uczniowie pierwszych klas, przekroczyli progi szkolnej biblioteki. Dziewczynki i chłopcy przyszli „ szukać skarbów w bibliotece”. Aby móc osobiście  pierwszy raz wypożyczyć książkę, złożyli uroczyste przyrzeczenie. Zapoznali się z ogólnymi zasadami zachowania w bibliotece, wypożyczania , regulaminem. Wysłuchali „ rad i próśb książek”, piosenek, w których bohaterem jest właśnie książka. Wszyscy z zaangażowaniem i zapałem szukali w licznych propozycjach bajek i lektur takich, które wzbudziły w nich szczególną uwagę i zainteresowanie. Pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi czytelnikami SP nr 7.

Biblioteka otwiera drzwi i na nowych swoich czytelników czeka! Zapraszamy!