Tam, gdzie „wszystko się zaczęło” – wycieczka klas czwartych do Wadowic.

Nazajutrz o po Dniu Papieskim odbyła się tradycyjnie już organizowana w drugiej połowie października wycieczka klas czwartych do Wadowic, rodzinnego miasta naszego Patrona. Jej głównym punktem było zwiedzanie Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II oraz bazyliki pw. Ofiarowania NMP, miejsca chrztu i pierwszych kroków Karola Wojtyły na drodze prowadzącej do odkrycia powołania i przyjęcia kapłańskiego powołania. W nowoczesnym, w znacznym stopniu zdigitalizowanym muzeum uczniowie zapoznali się z warunkami, w jakich dorastał przyszły Ojciec Święty, z licznymi pamiątkami z okresu jego dzieciństwa i młodości oraz z wieloma faktami z późniejszych lat i znaczeniem jego prawie 27-letniego pontyfikatu w historii Polski, Europy, świata.

Nie zabrakło też wizyty w pobliskiej cukierni, by skosztować słynnych papieskich kremówek. A ponieważ pogoda dopisała, udało się również odwiedzić Sanktuarium Pasyjno – Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej i chociaż krótko pospacerować słynnymi Dróżkami, bardzo bliskimi sercu naszego Patrona, który wspominał: „Gdy u nas w domu były jakieś zdarzenia rodzinne, gdy były jakieś kłopoty, to szliśmy wtedy do Matki Bożej Kalwaryjskiej i na Dróżki, i tak to już u mnie pozostało…”

Wycieczka śladami Jana Pawła II także z pewnością pozostanie w pamięci czwartoklasistów. O tym, że była udana, można się przekonać, oglądając załączone zdjęcia.