Tydzień Bibliotek

W dniach 8 – 15 maja obchodzony jest ogólnopolski Tydzień Bibliotek i Bibliotekarza. Święto książki i bibliotek zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 2004r. Od osiemnastu lat organizatorzy określają dla niego inne hasło. Tegorocznym uczynili wyrażenie „Znajdziesz mnie w bibliotece”. Nasza szkolna biblioteka włącza się
w akcję, mając na uwadze rolę i znaczenie czytania w życiu każdego człowieka, a szczególnie tego najmłodszego. W klasach 0 – III uczniowie wraz z nauczycielami podjęli się realizacji prac plastycznych i poetyckich, związanych z książką i biblioteką. Efekty ich zaangażowania i pracy poznamy pod koniec miesiąca. Wtedy to właśnie, biblioteka zgromadzi wszystkie rysunki, plakaty i teksty wykonane przez uczniów, tworząc wystawki i ekspozycje.

Z niecierpliwością czekamy…