„Uczta na Olimpie” w klasie 5d.

26 kwietnia 2023 roku klasa 5d, w ramach lekcji języka polskiego, uczestniczyła w projekcie zatytułowanym ,,Uczta na Olimpie”. Jego celem było podsumowanie wiedzy dotyczącej mitologii greckiej. Uczniowie wcielili się w postać bogów zamieszkujących górę Olimp, m. in. Atenę, Afrodytę, Zeusa, Tanatosa, Artemidę, Demeter, Uranosa, Aresa, Apolla, Reę, Hefajstosa, Hadesa, Dionizosa.

Na początku każdy uczeń ,wychodząc na środek, przedstawiał informację na temat boga, do którego się upodobnił, demonstrował swój strój oraz atrybut. Niektórzy nawet pokusili się o napisanie wiersza poświęconego bogowi. Po prezentacji  wszyscy usiedliśmy do stołu, na którym stały przyniesione przez nas owoce oraz napoje. Jak przystało na prawdziwych bogów, kosztowaliśmy ambrozję, a także piliśmy nektar.
Uczniowie wykazali się duża wyobraźnia i kreatywnością, gdyż stroje były niezwykle ciekawe i inspirujące. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.