Wycieczka 1C

24 września klasa 1C wybrała się na wycieczkę do wioski Indiańskiej w miejscowości Szczyrzyc. Celem naszej wycieczki było zapoznanie się ze zwyczajami, tradycjami i obrzędami indiańskimi, które szczególnie działają na wyobraźnie dziecięcą i niosą pożyteczne wartości związane z umiejętnością życia w grupie.

Wioska indiańska, zrobiła na nas ogromne wrażenie. Zostaliśmy oprowadzeni przez „Indiankę” po wiosce która opowiadała ciekawostki z życia Indian jak również prezentowała indiańskie przedmioty.

Na dzieci czekały również inne atrakcje. Wszystkie miały możliwość strzelania z łuku do tarczy, toczyly pojedynki na równoważni, brały udział w wyscigach na trzyosobowych nartach , bawiły się w „Kręciołka”, aż w końcu wyczerpani  udaliśmy się na posiłek – kiełbaski pieczone na grillu.

Ponadto atrakcją były warsztaty rękodzielnicze podczas których dzieci wykonywały amulety szczęścia, a następnie zabrały je do domu.

Przepiękne miejsce, otoczone dużą ilością drzew owocowych, zachęcało nasze dzieci do bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu.

Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, musieliśmy pożegnać to wyjątkowe miejsce i wracać do szkoły. Zostały nam piękne wspomnienia, wyjątkowe zdjęcia, kupione pamiątki i szerokie uśmiechy na twarzach 🙂