Wycieczka do Tarnowa klasy 6b

Dnia 7 listopada 2019 roku nasza klasa 6 B wybrała się pod opieką nauczycieli, do teatru na przedstawienie pt. „Akademia Mr Kleks”. Spektakl wystawiony był w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, następnie udaliśmy się do Fly Parku. Całą klasą wyruszyliśmy pociągiem z dworca PKP ok. godz. 7.05. Na miejsce dotarliśmy nieco wcześniej, dzięki czemu mieliśmy czas na śniadanie. Po przyjściu do teatru, pełni ciekawości weszliśmy do sali i zajęliśmy swoje miejsca. Po chwili światła zgasły, a na scenę wszedł pierwszy aktor i mogliśmy odczuć prawdziwą magię teatru. Bohaterami spektaklu byli uczniowie szkoły pana Ambrożego Kleksa, on sam, Szpak Mateusz oraz golarz Filip i jego synowie. W roztańczonej i rozśpiewanej szkole profesora na straży dobrego samopoczucia uczniów stoi niestrudzony i szalony Pan Kleks. To nauczyciel, o jakim marzy każdy uczeń. Zajęcia prowadzone przez wychowawcę należą do pasjonujących. Nie ma matematyki, przyrody czy języka polskiego. Zastępują je lekcje: przędzenia liter, kleksografii, geografii na świeżym powietrzu czy leczenia chorych sprzętów. Chłopcy nie nudzili się, aktywnie uczestniczyli w zajęciach. W inscenizacji nie brakło także szpaka Mateusza, księcia zamienionego w ptaka. Historia bohatera wzrusza i jednocześnie uczy, że nieposłuszeństwo wobec rodziców może być przyczyną nieszczęścia. Postać golarza Filipa i jego mechanicznej lalki – Alojzego, uzmysławiają nam, że nikt w pełni nie zastąpi człowieka. Uwadze widza nie mogła umknąć scenografia, która wspaniale podkreślana była przez grę świateł. W klimat baśni przenieśliśmy się również za sprawą wspaniałych kostiumów. Pan Kleks wyglądał tak, jak go sobie wyobraziliśmy. Dramaturgię niektórych wydarzeń uwydatniała muzyka. Po przedstawieniu rozległy się gromkie brawa. Następnie, po spektaklu, ruszyliśmy komunikacją miejską do Fly Parku, gdzie mieliśmy okazję spędzić miło i bardzo aktywnie czas w parku trampolin. Mogliśmy wykonywać salta lądując bezpiecznie na dmuchanej poduszce lub w basenie wypełnionym gąbkami. Tutaj każdy może radośnie, z korzyścią dla zdrowia spędzić swój wolny czas. Uważamy, że spektakl jest prawdziwą ucztą dla miłośników teatru. Gorąco zachęcamy do jego obejrzenia. Nikt, kto wybierze się na przedstawienie „Akademia Mr Kleks”, nie będzie się nudził, natomiast w Fly Parku można sprawdzić swoją kondycję fizyczną, wyładować emocje, nabrać pozytywnej energii, a przede wszystkim świetnie się bawić. Szczęśliwi wróciliśmy do Bochni o godz. 16.00, gdzie czekali już na nas rodzice. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, ponieważ był naprawdę wyjątkowo udany.