Wyjazd na Targi Książki do Krakowa

W czwartek 26 listopada, uczniowie należący do szkolnego  Dyskusyjnego Klubu Książki wraz z opiekunami uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Książki, które odbyły się po raz 26-ty w Krakowie.

Na licznych stoiskach wydawniczych, można było spotkać autorów, tłumaczy, ilustratorów i wielu innych przedstawicieli świata kultury, prezentujących swój dorobek artystyczny. Wyjazd był niezwykłym wydarzeniem dla miłośników książek i czytania. Można było kupić książkę z autografem pisarza, a także wziąć udział w spotkaniach z autorami, debatach, warsztatach czy wystawach. Największą gratką wyjazdu było spotkanie z uwielbianą przez dzieci  i młodzież Nelą – małą reporterką i autorem lektury „Cukierku, ty łobuzie” Waldemarem Cichoniem.

Celem wyjazdu było także zapoznanie z nowościami rynku wydawniczego, pod kątem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który w tym roku szkolnym realizuje nasza szkoła.