XVIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Hej kolęda, kolęda…

W dniu 15 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbył się coroczny Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem „Kolęduje Tobie moje serce”. Organizatorami konkursu były nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej – Dorota Grabias, Bernadetta Strugała, Agnieszka Wilczyńska – Wełna, Barbara Dylowicz.

Do wspólnego kolędowania zostały zaproszone dzieci  z bocheńskich przedszkoli, oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych. Przybyła liczna grupa kolędników – 29 uczestników wraz ze swoimi nauczycielami, a także rodzicami i dziadkami.

Wicedyrektor szkoły Paulina Joniak powitała przybyłych gości: Burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego, byłego nauczyciela doradcę Alicję Świątek, dzieci oraz ich opiekunów. Przedstawiła profesjonalne jury, które tworzyli: Agnieszka Vitek – nauczyciel Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni, Paweł Batko – organista Parafii św. Pawła Apostoła w Bochni, Kazimierz Musiał – poeta amator, członek Orkiestry Górniczej Dętej przy Kopalni Soli w Bochni.

Następnie rozpoczęły się konkursowe zmagania. Zaprezentowany przez występujących repertuar był bogaty i urozmaicony. Jury oceniało dobór utworu do możliwości wokalnych, znajomość tekstu, melodii, poziom wykonania oraz ogólne wrażenie artystyczne, jakie  tworzyli swoim występem młodzi wykonawcy.

W przerwie na obrady jury, widzowie mieli okazję wysłuchać gry na skrzypcach oraz śpiewu kolęd w języku niemieckim w wykonaniu uczniów SP 7.

Uczestnicy konkursu oceniani byli w pięciu  kategoriach wiekowych: przedszkola,

oddziały przedszkolne, klasy I, II i III. Poziom konkursu był bardzo wysoki.

Po  prezentacji  wszystkich uczestników konkursu,  przyznano następujące miejsca:

w kategorii przedszkola:

I miejsce:

• Emilia Sneka z Niepublicznego Przedszkola „Pawełki”
  • Katarzyna Panek z Miejskiego Przedszkola nr 1
  • Anna Rachwalska z Miejskiego Przedszkola nr 3

• Aleksandra Widełka z Miejskiego Przedszkola nr 2
  • Wiktor Kocot z Miejskiego Przedszkola nr 4

• Adam Katarzyński z Ochronki Sióstr Służebniczek
  • Nikola Dudek z Miejskiego Przedszkola nr 5
  • Jakub Budzyn z Przedszkola przy SP nr 1
  • Pola Woźniczka z Przedszkola przy SP nr 7

w kategorii oddziały przedszkolne:

• Olga Rataj z oddziału przedszkolnego SP nr 2
  • Jan Włudyka z oddziału przedszkolnego SP nr 7

• Lidia Laska z oddziału przedszkolnego SP nr 1

• Julia Wojtyna z oddziału przedszkolnego SP nr 4
  • Stefania Babraj z oddziału przedszkolnego SP nr 5

w kategorii klas pierwszych:

• Milena Kokoszka ze Szkoły Podstawowej nr 7

• Alicja Styrna ze Szkoły Podstawowej nr 4

• Milena Seredyńska ze Szkoły Podstawowej nr 1
  • Nadia Katana ze Szkoły Podstawowej nr 5

w kategorii klas drugich:

• Anita Mikołajek ze Szkoły Podstawowej nr 4

• Filip Styczeń ze Szkoły Podstawowej nr 1
  • Wojciech Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 7

• Małgorzata Borowiec ze Szkoły Podstawowej nr 2
  • Łukasz Broszkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 5

w kategorii klas trzecich:

• Emilia Kalinowska ze Szkoły Podstawowej nr 2

• Aleksandra Kukulska ze Szkoły Podstawowej nr 4
  • Anna Biernat ze Szkoły Podstawowej nr 7

• Ewelina Juszczak ze Szkoły Podstawowej nr 1
  • Maja Szóstak ze Szkoły Podstawowej nr 5

Uczestnicy otrzymali  pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez SP nr 7

i organizatorów. Konkurs należy zaliczyć do udanych, był okazją do wspólnego spotkania dzieci, nauczycieli, rodziców i kultywowania tradycji śpiewania kolęd. Zakończył się w miłej atmosferze słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez Radę Rodziców.

Wszystkim „kolędnikom” gratulujemy wspaniałego występu i serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Laureaci  będą reprezentować  miasto Bochnia  w odbywającym się 23 stycznia 2020 r. Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Nowym Wiśniczu.