Zawody powiatowe w szachach drużynowych

W poniedziałek 18 listopada 2019r. w SP nr 5 odbyły się zawody powiatowe w szachach drużynowych dziewcząt i chłopców, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci. Do zawodów swoje drużyny zgłosiły szkoły:
Szkoła Podstawowa Nr 2, 5 i 7 w Bochni oraz Szkoła Podstawowa w Proszówkach i Rzezawie. Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Kita, Bartłomiej Golemiec, Wojciech Flasza i Jakub Gut. Chłopcy będąc dopiero w klasie trzeciej już osiągają sukcesy szachowe, a od ubiegłego roku reprezentują szkołę w Lidze Szachowej, podobnie jak Małgosia z klasy szóstej. Wszystkie drużyny walczyły o jak najlepszą lokatę oraz o awans do Finału Wojewódzkiego, który uzyskała SP w Rzezawie. Mamy nadzieję, że naszym szachistom uda się w kolejnym roku go osiągnąć. Gratulujemy i życzymy wytrwałości.